seminarium

  

   Lata seminarium to była wielka przygoda, to był bardzo piękny czas, który przede wszystkim przeżywałem jako doświadczenie wspólnoty z braćmi z mojego roku. Myślę, że dość mocno odznaczaliśmy się na tle całego seminarium, jako, rok, który przeżywał niezwykłe doświadczenie wspólnoty braterskiej. To było bardzo piękne. Wydaje mi się, że wszyscy tego pragnęliśmy. Zresztą to było jednym z motywów mojego wstąpienia do seminarium zakonnego, że ja poszukiwałem wspólnoty, będąc w różnych wspólnotach parafialnych, we wspólnotach oazowych. Zawsze idea życia we wspólnocie była czymś, co mnie bardzo pociągało i nie wyobrażałem sobie życia w kapłaństwie, jako kapłana diecezjalnego, który bardzo często jest sam w parafii jako duszpasterz. Ja bardziej czułem, że Pan Bóg powołuje mnie do wspólnoty. W okresie seminarium duchownego miło wspominam wielu wspaniałych wychowawców, profesorów, których postawa mocno odcisnęła się na moim życiu, a także na realizacji mojej postawy kapłańskiej.

   Muszę zresztą powiedzieć, że jeżeli w szkole traktowałem naukę w sposób, który najlepiej określić jako instrumentalny – szkołę trzeba było skończyć – tak w seminarium nastąpił zwrot zupełnie w innym kierunku, który polegał na tym, że zacząłem się uczyć tego wszystkiego co uznawałem, że będzie mi bardzo potrzebne w moim życiu. Wszystko było ważne, bo wiązało się z przyszłą posługą kapłańską. I dlatego starałem się podchodzić do wszystkich przedmiotów z seminarium z całą powagą i bardzo pilnie, starając się jak najwięcej skorzystać, wiedząc, że to będzie owocowało w całym moim życiu kapłańskim.

   Sprawdziło się to zwłaszcza w pracy z młodzieżą, która stawia wiele trudnych pytań, ale także w pracy na antenie radiowej, kiedy to podczas rozmów ze słuchaczami można być zaskoczonym wieloma niecodziennymi pytaniami, które wymagały aktualnej wiedzy np. z zakresu prawa kanonicznego i jego szczegółowych przepisów lub liturgiki itp.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s